Nasıl Çalışıyorum?

Diyetisyen Burcu Üstad Arda Instagram Instagram

Danışanlarım ile nasıl çalışıyorum?

Çalışma şeklimin detaylı açıklaması ve danışanlarımın yorumları

Program Hazırlama Öncesi:

İlk seansımızda öncesinde yaptırmış olduğunuz kan tahlillerinizi inceliyoruz. Sonrasında sizinle ayrıntılı bir psikolojik analiz yapıyoruz. Bu analizi yapmamızdaki amaç ise sizin yaşam şeklinizi ve alışkanlıklarınızı öğrenerek size en uygun programı hazırlayıp sürdürülebilir hale getirmek.

Bu analizde ne kadar kalori tükettiğinizi, hangi saatlerde tükettiğinizi ve psikolojinizdeki diğer değerlerin analizini yaparak, beslenme düzeninizi en kolay nasıl değiştirebileceğimizi öğreniyoruz. Bu analizin içerisinde mesleğinizin üzerinize olan etkisinden, stres katsayınıza kadar her şeyi öğreniyoruz. Bu şekilde hem yaşam şeklinize hem fiziksel sağlık durumunuza göre size özel bir program oluşturmamızı sağlıyor.

Son olarak kronik hastalıklarınızı, kullandığınız ilaçları, çalışıyor iseniz saatlerinizi, evdeyseniz genel evdeki düzeninizi, içecek (su, kahve, bitki çayı vb.) tüketim miktar ve sıklığınızı, bağırsak sağlığınızı, sevmediğiniz ya da alerjiniz olan besinleri, besin tüketimini ve tercihlerini etkileyecek ameliyat durumunu sizden öğreniyorum.

Bu yaptığım analizler ve ölçümler sayesinde size en uygun diyet programını yazarak çalışmaya başlıyoruz.

Programı Uygularken:

Bu süreç bir davranış değişikliği olduğu için danışanlarımı aylık ya da haftalık takipten ziyade minimum 3 aylık paketlerle takip ediyorum. Çünkü beslenmeyi ve psikolojiyi birleştirerek çalıştığım için belli alışkanlıkları değiştirmek ve sürekli hale getirmek zaman alabiliyor.

Danışanlarım ile sürekli iletişim halinde kaldığım için programınızda ters giden bir şey olursa, bir sıkıntı veya düzensizlik halinde anında bana telefonumdan ulaşabiliyorlar. Whatsapp üzerinden, arayarak ve ya Instagram üzerinden yazan danışanlarıma anında dönüş yapıyor, sorunları ile ilgileniyor ve sürecin her döneminde yanlarında oluyorum.

Programınız devam ederken diyetinizi yaz-gönder şeklinde değil, sohbet ederek, sizin istekleriniz ve benim uygun gördüklerim arasında bir orta yol bularak oluşturuyoruz. Bu sayede hazırlanan programdan kopma, sapma veya bırakma gibi sorunlarla çok az karşılaşıyoruz.

İlk haftalar daha çok vücudunuzu öğrenmek ve alışma süreci olarak geçiyor. Sonrasında yeni davranış örüntüleri oluşturup kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz. Programlarınızda yeni oluşacak ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup buna göre tekrar tekrar hazırlıyoruz. Yeni tarifler, sizin beğendiğiniz öğünler ve olması gerekenler çerçevesinde size özel programınız oluşturulmuş oluyor.

Ayda toplam 4 kere, sizin müsait olduğunuz bir günde görüşerek takibimi ve sizin durumunuzu değerlendiriyorum. Kilo almamak, duraksamamak için gerekli müdahaleleri anında yapmaya çalışıyoruz.

Sonuç:

Bu süreçte sizler bana ne kadar açık olursanız ben de beslenme ve psikolojik olarak sizi o kadar güzel destekleyebilirim. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek uzun ve zorlu bir süreç. Ben size sadece yol gösterebilirim. Yeme alışkanlıklarınızı ancak siz değiştirebilirsiniz. Burada gerek açlık tokluk sinyallerimizi öğrenmek, gerek yemek ve duygularla olan bağımızı anlamlandırmak, gerekse ihtiyaçlarımızı veya dengelemeyi bilmek çok önemlidir.

Diyetisyen = aç bırakmak algısını kırmak ve aç kalmadan beslenmek de önceliklerimiz arasında. Bir diyetisyen sadece kilo verdirmez. Beslenmenin olduğu her alanda rol oynar. Ben sadece size yol gösterip rehberlik edebilirim. Beslenme alışkanlıklarınızı ve psikolojinizi değiştirecek olan sizlersiniz.

Danışan Mesajları:

Author

a...

19 Şubat 2022

Kilo alma isteğimden ve spor yapıyor olmamdan ötürü Burcu Hanım ile tanıştım. Kısa zamanda çok güzel ilerlemeler kaydettik. İdeal kiloma az kaldı. Bu süreci beraber geçirdiğimiz için mutluyum. Herkese tavsiye ederim.

Author

e...

19 Şubat 2022

Zaman zaman kilo alma problemleri yaşıyordum. Bu dönemde Burcu Hanım ile yollarımız kesişti. Kendisi sağlıklı beslenme tüyoları ve bunu yaşam tarzıma nasıl adapte edebileceğim konusunda bana çok yardımcı oldu. Onunla çalışıp olumlu anlamda yol almamanız imkansız. Bana katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Author

ö..ö

16 Şubat 2022

Burcu hanıma kilo ve akne şikayetimden dolayı gitmiştim. PCOS ve tiroit hastası olmama rağmen beraber çok güzel ilerledik. Çok tatlı biri olmakla beraber sizi gerçekten anlayan ve yanınızda olan biri, bir çok diyetisyenle çalıştım ama sizin gibi yol arkadaşım hiç olmadı çok teşekkür ediyorummm

Author

s...

15 Şubat 2022

Gayet ilgi alakası ve bilgisi olan bir diyetisyen Burcu Hanım. Yıllardır çözemediğim kilo sorunlarımı çözmemde bana çok faydası oldu. Çok teşekkür ederim Burcu Hanım.

Author

ö...k

1 Şubat 2022

İnsülin direncinden dolayı çok zor kilo verebiliyordum. Burcu hanım ile kilo verme sürecim devam ediyor ve çok olumlu sonuçlar alıyoruz.

Author

G...

31 Ocak 2022

Burcu hanım ile arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım. Tiroid hastasıyım, yıllardır veremediğim kilolarımı bana özel menüler ve programlar hazırlayarak vermemi sağladı. 1 ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 5 kilo verdim ve inanılmaz derecede farketti. Burcu hanımın yönlendirmelerinin yanısıra, güler yüzü ve motive edici tavrı sayesinde kilolarımdan kurtuldum. hem bedensel hemde ruhsal sağlığıma yeniden kavuştum. kesinlikle işinde çok iyi. Hiç tereddüt etmeden kendinizi ona teslim edebilirsiniz.

Author

m...ş

31 Ocak 2022

Gerçekten çok iligli biriydi ve bir cok kisi denedim kilo verememistim Burcu hanım sayesinde hızli ve etkili bir bicimde gözle görülür bir incelme oldu herkese de tavsiye ettim , ilgili güler yüzlü ve açıklayici biri

Author

d...y

30 Ocak 2022

2 yıldır kilo almaya çalışıyordum ve benim içim gerçekten zor bir süreçti fakat Burcu hanım sayesinde ideal kiloma ulaştım. Kendisine çok teşekkür ediyorum süreç boyunca çok ilgiliydi gerçekten. İhtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

Author

e...

30 Ocak 2022

Burcu hocaya aşırı zayıf olduğum için gittim. Gerçekten harika ilgilendi ve bilgilendirdi. Neyi neden yemem gerektiğini kalori ve endeksine kadar sağlıklı olmam gereken kiloyu vs. anlattı. Kilo alma diyetine başladım. Sürekli iletişim halinde, sıkılmadan usanmadan her mesajıma geri dönüş yaptığı için kendisine ilgili davranışından dolayı çok teşekkür ederim.

Author

f...

30 Ocak 2022

Ergenlik kilolarımdan bir türlü kurtulamıyordum ta ki Burcu hanımla karşılaşana kadar :) İlgisi o kadar güzeldi ki hiç zorlanmadan kısıtlanmadan yıllardır hayal ettiğim kilodayım:) Bu durumda en büyük pay sahibi tabii ki Burcu hanım tüm emekleri ve güler yüzü için teşekkür ederim. İyi ki yollarımız kesişmiş

Author

ay..n

30 Ocak 2022

Fazla kilolarımdan kurtulmak için çok çaba harcamıştım, hiç bir etkili sonuç elde edemedim. Burcu hanımla tanışana kadar.. İşini severek yapması, ilgisi o kadar güzel ki artık istediğim yapıya ulaştım. Herkese tavsiye ederim, kardeşim de kilo almak için başvurdu o da tedavi sürecinde ve çok iyi ilerliyorlar. Teşekkürler Burcu Hanım :)

Author

m...t

30 Ocak 2022

Tiroit hastalığım ve safra kesesi ameliyatından sonra Burcu hanımdan destek almaya başladım. Süreç boyunca beni çok fazla destekledi ve uyguladığı programla aç kalmadan zayiflamamı sağladı. Vücudumun toparlanmasında çok fazla etkisi olmuştur. Buradan kendisine teşekkür ederim

Author

h...u

30 Ocak 2022

Yıllardır veremediğim, versem de fazlasıyla geri aldığım kilolar olduğu için Burcu hanıma başvurdum. Psikolojik danışman olması sebebiyle de beni motive ederek ve öğreterek veremediğim tüm kiloları verdirip koruma döneminde de çok fazla destek olmuştur. Kendisine çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiyemdir

Shape Shape
online randevu al

Whatsapp'tan veya online randevu alabilirsiniz!

  • Levent Diyetisyen Randevu
  • Levent Diyetisyen Whatsapp